ÜrünlerAnakart

Anakart almak istiyorum diyorsanız, Anakart Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler bu kategoride.


Üst Kategoriyi İncelemeyi UnutmayınAyrıca bir üst kategori olan Masaüstü Ev/Ofis Bilgisayarları kategorisinin genel önerilerinide inceleyebilirsiniz.

Etiketler: Bilgisayar,Soğutma Sistemleri,Firewire,eSata,Ram,USB 3.0,Anakart,PC,Ses Kartı,Optik Ses Çıkışı,Koaksiyel Ses Çıkışı,Overclock,Kuzey Köprüsü,Fan
Anakart satın alma önerilerine verilen puan: 3.29/5 (Toplam 7 Oy )

Bu kategorinin altına açılması için yeni bir kategori önermek istiyorum.      Siz de "Anakart" satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları belirten önerilerde bulunup bu oluşuma katkı sağlayabilirsiniz.

   
Anakart alırken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ram uyumluluğu olacaktır. Her anakart kendine göre belirli hızlarda(1066mhz,1300mhz,1600mhz vb...) belleklere uyumludur. Tercih yaparken hem bu bellek/ram hızlarına hem de kaç adet ram slot'u olduğuna dikkat etmelisiniz. İhtiyacınız olan ram/bellek miktarına göre yeterince boş yer olmalı ve ram tercihlerinizi buna göre yapmalısınız.
illuzyonist 2012-03-23 (G) Katılıyorum   Katılmıyorum Bildir
Etiketler: Anakart,Ram,PC,Bilgisayar,

Tercih Ettiğim Anakart Markaları: Asus,Gigabyte,

Eğer yüksek performansa ihtiyaç duyuyorsanız veya sisteminize overclock yapmayı düşünüyorsanız mutlaka iyi bir soğutmaya sahip anakart modeli seçmeye dikkat edin. Kuzey köprüsünde bulunan yongaları soğutmak için mutlaka fan olması gerekli değildir kaliteli bir pasif soğutma ile iyi sonuçlar alınabilir.
illuzyonist 2012-03-23 (G) Katılıyorum   Katılmıyorum Bildir
Anakart alırken desteklediği yeni teknolojilere ihtiyacınız bulunuyorsa bu yönde tercihler yapmalısınız. Örneğin USB 3.0 portları, SATA 6gbps, Optik ve Koaksiyel ses çıkışı,eSata,Firewire portları gibi.
illuzyonist 2012-03-23 (G) Katılıyorum   Katılmıyorum BildirŞimdiye kadar bu kategori hakkında hiç soru sorulmamış.
Eğer sizin bir sorunuz varsa "Soru Sor" butonuna tıklayarak sorabilirsiniz.


 


Tavsiyeler

Üye GirişiYeni Üye
Şifremi Unuttum