ÜrünlerAndroid Telefon

Android telefon alırken dikkat edilmesi gereken noktaları bu kategoride bulabilirsiniz.Android işletim sistemine sahip telefonlar ile ilgili detaylı bilgiler.


Üst Kategoriyi İncelemeyi UnutmayınAyrıca bir üst kategori olan Cep Telefonları ve Aksesuarları kategorisinin genel önerilerinide inceleyebilirsiniz.

Etiketler: Cep Telefonu,Andoid,Android Telefon,Android,TouchWiz,Sense,Rezistif,Kapasifit,Resistive,Capacitive,Stylus
Android Telefon satın alma önerilerine verilen puan: 3.29/5 (Toplam 7 Oy )

Bu kategorinin altına açılması için yeni bir kategori önermek istiyorum.      Siz de "Android Telefon" satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları belirten önerilerde bulunup bu oluşuma katkı sağlayabilirsiniz.

   
Android işletim sistemine sahip android telefon olarak adlandırılan telefonları şu anda bir çok marka üretmektedir. Her markanın kullandığı Android işletim sisteminin altyapısı aynı olsa da her marka kendi arayüzünü geliştirdiği için görsel farklılıklar oluşabilmekte. Örneğin HTC'nin Sense olarak adlandırdığı ve Samsung'un TouchWiz olarak adlandırdığı android tabanlı kullanıcı arayüzleri bulunmaktadır. Tercih yapılırken bu arayüzler arasındaki farkların da dikkat alınması gerekmekte.
illuzyonist 2012-06-07 (G) Katılıyorum   Katılmıyorum Bildir
Etiketler: TouchWiz,Android,Sense,Android Telefon,

Tercih Ettiğim Android Telefon Markaları: HTC,Samsung,

Tercih Ettiğim Android Telefon Ürünleri: HTC-Sensation,HTC-One X,HTC-One S,Samsung-Galaxy S2,Samsung-Galaxy S3,

Android cihazlarda genellikle çin malı olanlar çoklu dokunmatiği desteklemeyen ve daha eski bir teknolojik ürün olan rezistif ekran kullanırlar. Rezistif ekranlarda stylus adı verilen çubuk kullanılması gerekmektedir. Fakat daha yeni teknolojiye sahip kapasitif ekranlı cihazları tercih ederseniz büyük bir çoğunda çoklu dokunmatik(multitouch) desteğine sahip olabilir ve herhangi bir aparata gerek duymadan sadece parmaklarınızla kullanabilirsiniz.
illuzyonist 2012-06-07 (G) Katılıyorum   Katılmıyorum Bildir
Etiketler: Stylus,Kapasifit,Capacitive,Rezistif,Resistive,Android,

Tercih Ettiğim Android Telefon Markaları: HTC,Samsung,

Android cihazlarda ekran tipi dışında ekran üzerinde dikkat edilmesi gereken özelliklerden biriside boyutları ve çözünürlükleri. Piyasada çoğunlukla 3 inch ile 4.8 inch arası değişen boyutlarda ekrana sahip android telefonlar bulunmakta. Ekranların boyutları ile birlikte çözünürlükleri de farklılık gösterdikleri için PPI adı verilen pixel per inch anlamında bir inch kare alanın içinde bulunacak piksel sayısını belirten değer değişmektedir. PPI değeri ne kadar yüksek olursa o kadar detaylı ve kaliteli bir görüntü sunacaktır. Dolayısı ile ekran tercihi yapılırken sadece boyutu değil çözünürlüğü ve buna bağlı olarak değişen PPI değeri de incelenmelidir.
illuzyonist 2012-06-07 (G) Katılıyorum   Katılmıyorum Bildir
Etiketler: Android,

Tercih Ettiğim Android Telefon Markaları: HTC,Samsung,

Tercih Ettiğim Android Telefon Ürünleri: Apple-iPhone 4,Apple-iPhone 4s,Apple-iPhone 3Gs,HTC-Sensation,HTC-One X,HTC-One S,Samsung-Galaxy S2,Samsung-Galaxy S3,
Şimdiye kadar bu kategori hakkında hiç soru sorulmamış.
Eğer sizin bir sorunuz varsa "Soru Sor" butonuna tıklayarak sorabilirsiniz.


 


Tavsiyeler

Üye GirişiYeni Üye
Şifremi Unuttum