ÜrünlerSSD Harddisk

SSD Harddisk(SSD Sürücü) satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları bu sayfada bulabilirsiniz. SSD : Solid State Drive


Üst Kategoriyi İncelemeyi UnutmayınAyrıca bir üst kategori olan Bilgisayar ve Çevre Birimleri kategorisinin genel önerilerinide inceleyebilirsiniz.

Etiketler: HDD,SSD,Solid State Drive,Harddisk,SSD Harddisk
SSD Harddisk satın alma önerilerine verilen puan: 3/5 (Toplam 6 Oy )

Bu kategorinin altına açılması için yeni bir kategori önermek istiyorum.      Siz de "SSD Harddisk" satın alırken dikkat edilmesi gereken noktaları belirten önerilerde bulunup bu oluşuma katkı sağlayabilirsiniz.

   
SSD sürücülerin tek dezavantajı olan fiyatları yaklaşık 2 sene önce 1GB için 4$ civarında iken şimdi 2012 yılının sonu itibari ile 1GB için 1$ seviyelerine kadar düşmüş bulunmakta. Ve bu düşüş klasik harddisk'lere göre çok daha hızlı bir düşüş gösterdiği için muhtemelen 1 sene içerisinde birçok bilgisayar içerisinde standart olarak 256GB civarında bir SSD bulunacak. 2012-2013 içerisinde SSD almayı düşünüyorsanız 128GB veya 256GB arasında bir boyut tercih edebilirsiniz.
illuzyonist 2012-11-15 (Z) Katılıyorum   Katılmıyorum Bildir
Etiketler: SSD,HDD,SSD Harddisk,

Tercih Ettiğim SSD Harddisk Markaları: Corsair,Intel,Kingston,OCZ,Samsung,Sandisk,

Tercih Ettiğim SSD Harddisk Ürünleri: Intel-520 Series,Intel-330 Series,

SSD harddisk'ler(aslında SSD Sürücüler demek daha doğru) klasik harddisk'lere göre çok daha hızlı çalışıp, daha az enerji harcadıkları, daha küçük fiziksel boyutlara sahip oldukları ve daha sessiz çalışabildikleri için çok daha avantajlıdır.
illuzyonist 2012-11-10 (G) Katılıyorum   Katılmıyorum Bildir
Etiketler: Harddisk,SSD,SSD Harddisk,

Tercih Ettiğim SSD Harddisk Markaları: Corsair,Intel,Kingston,OCZ,Samsung,Sandisk,
Şimdiye kadar bu kategori hakkında hiç soru sorulmamış.
Eğer sizin bir sorunuz varsa "Soru Sor" butonuna tıklayarak sorabilirsiniz.


 


Tavsiyeler

Üye GirişiYeni Üye
Şifremi Unuttum