Ürünler

Sık Sorulan Sorular

  • AlırkenBak arkasında kimler var?

Kısaca gönüllü dinamik bir ekip var diyebiliriz. Daha ayrıntılı bilgiyi hakkımızda sayfasından elde edebilirsiniz.

  • AlırkenBak fikri nasıl ortaya çıktı?

AlırkenBak aslında uzun süredir bizlere etrafımızdaki kişilerin bir ürün satın alacakları zaman yönelttikleri tavsiye ve öneri sorularına verdiğimiz cevapları neden bir platformda toplamıyoruz dememiz ile ortaya çıktı. Bu şekilde hem kendi öneri ve tavsiyelerimizi birçok kişi ile paylaşmış olacaktık hemde bizden farklı önerilere sahip kişilerinde önerilerini paylaşarak başkalarına yardımcı olması sağlanacaktı. Bu fikrin üzerinde düşündüğümüzde aklımıza eklenebilecek birçok özellik gelince böyle bir proje ortaya çıkartmaya karar verdik.

  • AlırkenBak ne zaman ortaya çıktı, yayına başladı?

AlırkenBak fikrinin 2008'in Kasım ayının sonlarına doğru ilk olarak ortaya çıkmasının ardından Şubat ile Mayıs 2009 tarihleri arasında iş ve proje planı çıkartılarak gerekli çalışmalar yürütüldü. Ve 2 Mayıs 2009 tarihinde 35 kişilik gönüllü bir ekip tarafından pilot çalışması başlatıldı. Yaklaşık 1 aylık pilot çalışmanın ardından 1 Haziran 2009 tarihinde de Alpha sürümü ile yayına başladı.

  • Neden böyle bir proje gerçekleştirildi? Benzerleri yokmuydu?

Açıkçası tam olarak insanların bir ürün satın alırken dikkat edecekleri noktaları belirli marka ve modellere bağımlı kalmadan paylaşan bir oluşum yoktu. Ve böyle bir oluşuma ihtiyaç duyulacağı düşüncesinde olmamız bu projeye başlamamızdaki en büyük etken oldu.

  • Bu tarz bilgiler forumlardan da elde edilebiliyordu, AlırkenBak'ın ne farkı var?

Elbette günümüze kadar internet üzerinden bu tarz bilgilere en çok forumlarda rastlanıyordu.Fakat forumların en büyük dez avantajı varolan bilginin çok dağınık formatta bulunması. Bir ürün satın alacağınız zaman arama motoruları ile birçok forumdaki tavsiye ve önerilere ulaşabiliyorsunuz, ama bu önerilerin hepsini okumaya kalktığınızda o forumlar içerisindeki konuların onlarca sayfası arasında kaybolunabiliyor. Bu tarz bilgilere daha düzenli bir formatta ve çok daha kolay bir şekilde ulaşılabilmesini sağlamak için AlırkenBak'ı oluşturduk ve geliştirmeye devam ediyoruz.

  • AlırkenBak'da sadece markasız önerilermi olacak?

AlırkenBak şuan gelişim aşamasında bir platform olduğu için sürekli yeni özellikler ile karşınızda olacak. Fakat Öneri ve Tavsiyeler modülünde şuan için sadece marka ve modele odaklanmadan satın alırken nelere dikkat edeceğiniz konusunda önerilerin bulunmasına dikkat ediyoruz.

  • AlırkenBak'da nasıl ödül kazanılıyor?

AlırkenBak içerisinde yapmış olduğunuz paylaşımlar size puan kazandırıyor. Puan sistemi hakkında daha detaylı bilgi için ödül sayfasına bakabilirsiniz.

  • AlırkenBak nasıl bir altyapı kullanıyor? Hazır bir sistem üzerine mi kuruldu?

AlırkenBak.com şuan tamamen bu proje özel olarak geliştirilmiş bir yazılım üzerinde çalışmaktadır.Gereken ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmesi devam etmektedir. Şuan pasif durumda olan ve testleri gerçekleştirilmekte olan birçok özelliği çok yakında yayına alınacaktır.

  • AlırkenBak'da yer alan önerileri kendi ziyaretçilerime nasıl sunabilirim?

AlırkenBak Widget'ını kullanarak sunabilirsiniz. Detaylı bilgi için Widget sayfasına bakabilirsiniz.


Başka sorularınız olursa iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Üye GirişiYeni Üye
Şifremi Unuttum